Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas wakacji

      Na początku wakacji 52- osobowa grupa dzieci i młodzieży z parafii Macierzyństwa N.M.P. z Garbowa – Cukrowni, za sprawą swojego Proboszcza Ks. Kan. Mariana Szuby, przebywała na koloniach nad morzem. Pobyt we Władysławowie na długo wpisał się w serca i pamięć dzieci i młodzieży. Plażowanie i kąpiel w Bałtyku, a nade wszystko ciekawe wycieczki po wybrzeżu, jeszcze długo po powrocie będą tematem niekończących się opowieści. Oprócz wycieczek i spacerów po Władysławowie, uczestnicy kolonii dużo zwiedzali. Byli w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Morza, u patronki rybaków w Swarzewie, w Latarni Morskiej na Rozewiu, zwiedzili także Wejherowo z zabytkową Kalwarią, zobaczyli ruchome wydmy w Łebie, popłynęli statkiem z Helu do Gdańska gdzie zwiedzaliśmy Katedrę i stare miasto, oliwę z piękną Katedrą, molo w Sopocie, oraz Szymbark. Czas pobytu nad morzem minął wyjątkowo szybko, pośród zabaw, połączonych z poznawaniem piękna i historii ojczyzny. Jak podkreśla organizator kolonii Ks. Marian Szuba, wszystkie wspaniałe chwile były owocem wytężonej pracy wychowawców: P. Zofii Góreckiej, P. Małgorzaty Leszek, P. Jadwigi Markiewicz, oraz życzliwych wielu instytucji i osób.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Czas wakacji

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Czas wakacji Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Czas wakacji