Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Boże Ciało 2010

Boże Ciało

      Uroczystość Bożego Ciała jest uczczeniem Boskiego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest podziękowaniem Jezusowi za dar Eucharystii, za to, że dał nam się cały przebywając pośród nas w białym chlebie. Mszą świętą o godz. 10.30, koncelebrowaną przez ks. Aleksandra Plewika i ks. Pawła Batorego, rozpoczęły się uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Aleksander Plewik. Po Eucharystii rozpoczęła się uroczysta procesja ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy, przygotowanych przez mieszkańców poszczególnych części parafii. Liczba ołtarzy nawiązuje do początkowych czterech statio, ale również, przede wszystkim, do czterech Ewangelii, jakie się przy nich odczytuje, związanych tematycznie z Eucharystią. Po odczytaniu Ewangelii śpiewaliśmy fragment suplikacji. Na koniec procesji, przy ołtarzu przed kościołem kapłan udzielił wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Abyśmy mogli jeszcze bardziej zanurzyć się w tę wielką tajemnicę wiary obchodziliśmy oktawę Bożego Ciała, aby pogłębić refleksję nad przemianą chleba w Ciało Chrystusa i wina w Jego krew. 10 czerwca 2010 roku – w czwartek, podczas Eucharystii o godzinie 17.00, koncelebrowanej przez ks. Aleksandra Plewika i ks. Pawła Makarewicza zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Wokół kościoła, na osiedlu powstały cztery ołtarze, które były umiejscowione na trasie procesji. Przy ostatnim z nich kapłan dokonał poświęcenia wianków z kwiatów i ziół, które potem zawiesiliśmy w swoich domach. Przyniesione do Kościoła wianki są wyrazem naszej pracy. Święcąc je prosimy, aby Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie leczył, pokrzepiał i odnawiał naszą naturę. Jednak najważniejszym elementem tego święta jest jeo wymiar publiczny. Oto we wspólnej procesji dajemy świadectwo naszej wiadomości i wiary w Chrystusa w Eucharystii. Starajmy się tą wiarą podzielić z innymi.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Boże Ciało 2010 Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Boże Ciało 2010