Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Adwent 2010

Przybądź Panie

       Zmienia się kościół, musiała zmienić się również szopka. Głównym fundatorem nowej szopki są Jadwiga i Piotr Kuflewscy z Garbowa, wykonawcą Mirosław Mróz z Przybysławic. Do szopki zostały zakupione nowe figury świętej Rodziny. Dnia 26 grudnia 2010 roku w naszej parafii dzieci i młodzież Szkoły w Przybysławicach zaprezentowały współczesne jasełka przygotowane pod czujnym okiem katechetek Iwony Skrętkiewicz oraz Katarzyny Skałeckiej. Młodzi aktorzy pokazali w nich to, co jest znakiem naszych czasów – pośpiech, zaganianie, materializm, bezstresowe wychowanie, egoizm, czyli Święta sprowadzone do zatroskania o prezenty i siebie. Wykonawcy jasełek zachwycili widzów precyzyjnie przedstawionymi postaciami, starannie dobranymi strojami i śpiewem kolęd, do wykonania których włączali się wszyscy zebrani w kościele. Nierozłącznym elementem czasu świątecznego jest konkurs na wykonanie najładniejszej szopki bożonarodzeniowej przez dzieci klas II przy zaangażowaniu ich rodziców. Głównym pomysłodawcą i fundatorem nagród jest ks. kan. Marian Szuba. Pierwszą nagrodą w konkursie były różańce, drugą nagrodą albumy, a trzecią zegarki, zaś dla pozostałych wykonawców ufundowane zostały nagrody pocieszenia. Okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia są także spotkania opłatkowe. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniom opłatkowym organizowanym w naszej parafii w dniach 16 stycznia dla Akcji Katolickiej, Apostolstwa Modlitwy, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i ministrantów oraz 23 stycznia dla chóru parafialnego i rady parafialnej. Najważniejszą częścią tych spotkań było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. Przy wigilijnym stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. Atmosferę świąteczną podtrzymywało wspólne kolędowanie, które było uwieńczeniem tej jakże ważnej dla każdego chrześcijanina kolacji. Dla osób chorych i samotnych z udziałem władz lokalnych oraz kapłanów dwóch parafii został zorganizowany opłatek w Urzędzie Gminy Garbów. Tradycją lat ubiegłych Rada Parafialna wraz z Akcją Katolicką przy współudziale ks. Mariana Szuby zorganizowany został dla dzieci bal choinkowy, który odbył się w budynku Szkoły Podstawowej w Przybysławich 27 lutego 2011 roku. Nie zabrakło wielu atrakcji, konkursów, nagród, słodkiego poczęstunku i oczywiście dobrej zabawy.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Adwent 2010