Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia

                                   IV  NIEDZIELA  ADWENTU

 1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko dziś do południa Msze św. o godz. 7,30 , 9,30, 11,30 będą sprawowane w adwentowym fiolecie i będzie można przystąpić do sakramentu pojednania, przed Mszą świętą i po niej.
 2. Dziś wieczorem zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „ Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych.
 3. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę. Chrystus wkracza w nasze życie, w historię całej ludzkości, nadając jej Boży wymiar. Tak czynili nasi ojcowie i my chciejmy być wierni tej tradycji. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem i zamieszkało pośród nas, pozostaje z nami na zawsze. Pasterka o godz. 24,00.
 4. Jutro obchodzimy Boże Narodzenie, dzień szczególny dla ludzi wiary. Msze św. w naszym Kościele będą się odprawiały o godz. 8,30 i o 11,30 i 16,00.
 5. We wtorek obchodzimy święto świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany. Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa. Tradycyjnie tego dnia w Kościołach całej naszej Ojczyzny ofiary są przeznaczone na potrzeby KUL.
 6. W kolejne dni nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać w środę 27 grudnia św. Jana Apostoła i Ewangelistę. Msza św. o godz. 8,00 na której będzie poświęcenie i rozdanie wina.
 7. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, będziemy celebrować święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy prosić, aby święta rodzina swoją przykładną miłością wypełniała nasze rodziny, aby serca naszych matek były radosne, nasi ojcowie spokojni i ufnie patrzący w przyszłość, a oczy naszych dzieci- ciągle rozradowane. Nieszpory połączone z Mszą świętą na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 16,00.
 8. Jest nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Mały gość na styczeń. Zapraszam, więc wszystkich do skorzystania z prasy katolickiej.
 9. Co roku w naszym Kościele powszechnym jest organizowana pomoc dzieciom pod hasłem Gwiazdka nadziei? Jak co roku jest możliwość złożenia ofiary do puszek przez cały Adwent na ten cel. Dziś także przy wyjściu z Kościoła możliwość złożenia ofiary.
 10. Chciałby dziś podziękować wszystkim za pomoc w ubraniu Kościoła, choinek wewnątrz jak i zewnątrz kościoła. Z serca wszystkim serdeczne Bóg zapłać, szczególnie rodzicom dzieci idących do komunii świętej i radzie parafialnej.
 11. Dziś kończy się aukcja świąteczna dla Małego Księcia z Lublina za smaczne ciasto , za wszelkie stroiki i ozdoby świąteczne chciałbym dziś wszystkim podziękować: Paniom za ciasto, za przepiękne ozdoby, dzieciom za wszystkie ozdoby i wychowawcom. Jest jeszcze kilka stroików, aniołów solnych, baniek. Zachęcam wszystkich do gestu dobrej woli.
 12. Już dziś chciałbym zaprosić na Jasełka, które zostaną przedstawione przez dzieci i młodzież naszej szkoły. Jasełka odbędą się 6 stycznia po Mszy św. o 11,30. Wszystkich już dziś serdecznie zapraszam.
 13. Na dzisiejszą niedziele do sprzątania Kościoła były wyznaczone rodziny z Przybysławic od Jaroszuków do Peciów, oraz od Antolaków do Jędrejków. Na zaproszenie odpowiedziały rodziny: Sołygów, Korczaków, Toporowskich, Pomorskich, Szyszków, Zarzeków, Wochów x 4, Jędrejków, Michalskich, Michałków, Michalewskich, Korczaków, Bernackich, Mizeradzkich, Sobczyńskich. Bóg zapłać za sprzątnięcie, Kościoła i ofiarę 170 zł na Kościół od wszystkich ofiarodawców. Na sobotę zapraszam rodziny z Przybysławic od Szczepaniaków  domy nad Warszawską drogą i kolonia do Trybułów.
 14. Bóg zapłać za ofiary na Kościół: Bezimienna  z Przybysławic – 100 zł, Bezimienna  – 50 zł, Bezimienna  – 100 zł, Bezimienna z Przybysławic – 50 zł.
 15. Jeśli chodzi o wizytę duszpasterską to chcę poinformować, że ofiary będą przeznaczone na prace związane z odnowieniem ławek w głównej nawie Kościoła, a jednocześnie wymianą drzwi dwóch zewnętrznych i siedmiu wewnętrznych. Już dziś wszystkim za zrozumienie i otwartość domów składam serdeczne Bóg zapłać. Dwie pary zewnętrzne już zostały zamówione.

W czasie kolędy możliwość zamówienia Mszy św. tak za zmarłych jak i w różnych intencjach urodzinowych, czy też rocznic ślubu. Prośba także do dzieci i młodzieży, aby zeszyty mimo katechezy w szkole były pozostawione w domu na stole.

Proszę o przygotowanie stołu, na którym powinna być woda święcona, jeśli nie jest poświęcona to na początku modlitwy proszę o poinformowanie, także na stole Krzyż, świece i kropidło.

Proszę także radnych o wyznaczenie kogoś, kto by przyjechał po kapłana na wizytę duszpasterską na godzinę 9,00.

Jeśli chodzi o wizytę duszpasterską.

Czwartek 28,12. :  Przybysławice od Paczków do Wolińskich, a następnie  cała ulica Cisowa do Państwa Kolków.

Piątek: 1. Ksiądz  Zagrody ul. Świerkowa, od Wocha Jana, ul. Jodłowa, ul. Kalinowa do spotkania z drugim księdzem.

Piątek: 2 Ksiądz  Zagrody od Jagielskich do Cieślów domy nad szosą ul. Lubelska po lewej stronie, oraz ul. Brzozowa, oraz ul. Kalinowa do spotkania z drugim księdzem.

Sobota:1 Ksiądz: Przybysławice od Suszarni w stronę starej wsi.

Sobota: 2 Ksiądz Przybysławice od Niezbeckiego i stara wieś do spotkania.

Wtorek: 02,01. 1. ksiądz: Przybysławice od Brzezickiego do Tkaczyków następnie do  Sidora poprzez Reszkową do Kusia, następnie domy od Cielebąka, domy Zagród od Leszków do Banacha, następnie od Mrozów do Wiśnieckich.

Wtorek: 02,01. 2 ksiądz:  od 14,00  ul. Spokojna 2 i  ul Cicha 3

Wszystko jest na stronie parafialnej.   

 1. Aby nie zatracić więzi z parafią i Kościołem także modlitewnie po konsultacji z parafianami jak w ubiegłym roku zapraszam wszystkich którzy przeżyją wizytę domową, albo z jakieś racji nie będą w niej uczestniczyć na Mszę świętą 13 stycznia na godz. 18,00 do Kościoła. W tej intencji będzie odprawiona Msza św. z nabożeństwem polecającym wszystkie rodziny i uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem nad każdą rodziną.
 2.  Są do odbioru albumy tych osób którzy się zapisali na listę.
 3. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.